دریافت و فعال سازی سامانه پیام کوتاه

خدماتی کردن خطوط اختصاصی

خطوط اختصاصی

خدماتی کردن خطوط اختصاصی

طبق ابلاغیه شركت ارتباطات سیار ایران، سرشماره های ارسال پیامك به دو شاخه خدماتی و تبلیغاتی به شرح ذیل دسته بندی می شوند:

شماره های خدماتی متعلق به شركت ها، دفاتر و سازمان هایی است كه پیامك هایی با محتوای خدماتی، مشخص و در محدوده كاری همان مجموعه برای مخاطبانی شناخته شده كه خود درخواست دریافت این پیامك ‌ها را داده اند، ارسال می كنند و محتوای آن اطﻼع رسانی و ارائه خدمات به افراد داوطلب و شناخته شده است. هرگونه ارسال پیامك كه بدون رضایت صاحب تلفن همراه و بدون اطﻼع ایشان صورت گیرد، پیامك تبلیغاتی محسوب می شود و ارسال اینگونه پیام ها برای مخاطبانی كه خود درخواست عدم دریافت این پیامك ها را داده اند امكان پذیر نیست.

مشاوره تخصصی
ثبت نام رایگان
تغییر وضعیت خط به خدماتی

در نظر داشته باشید با توجه به محدودیت های اعمال شده از سوی شرکت ارتباطات سیار درخواست تغییر وضعیت خط به خدماتی تابع مراحل مختلف می باشد همچنین نظر به اینکه تعداد محدودی از خطوط در طول ماه خدماتی می گردند لذا زمان عملیاتی شدن آن کاملا نامشخص است (این پروسه حداقل ۲ تا ۶ ماه زمانبر می باشد) و پیگیـری مکرر آن شرکت، تاثیری در روند نخواهد داشت. ﻻزم بذكر است به محض خدماتی شدن شماره، حتما به شما اطﻼع رسانی خواهد شد.

شایان ذکر است، کلیه موضوعات مطرح شده فوق از سوی ارتباطات سیار امکان تغییر و بروز رسانی خواهد داشت و در صورت هرگونه تغییر احتمالی مراتب اعلام می گردد.

ارسال راهنمای غیرفعالسازی و یا نحوه خروج از دریافت پیام های خدماتی بصورت ماهانه برای کلیه مشترکین و سرویس ها الزامی می باشد. نحوه ارســـــــال راهنمای غیرفعالسازی بصورت زیرنویس و یا پیام مجزا به انتخاب شرکت می باشد.

مثال: لغو عضویت ارسال با کد …

دستورالعمل خدماتی کردن خطوط اختصاصی

۱- خدماتی شدن خطوط فقط برای اشخاص حقوقی كه دارای شناسه ملی و شماره ثبت می باشند، امكان پذیر است.

۲- کلیه موارد در فرم خدماتی بایستی در کادر جدول ذکر گردد و هیچ موردی خارج از کادر ذکر نگردد. امضا و مهر نیز بایستی کاملا واضح و مشخص باشد و بر روی نوشته ها درج نگردد. فرم به صورت واضح و خوانا تکمیل و بارگذاری گردد در غیر اینصورت درخواست از سوی اپراتور عدم تایید خواهد شد.فرمت و فونت فرم به هیچ عنوان تغییر داده نشود.

3- آدرس ایمیل مندرج در تعهدنامه حتما باید سازمانی بوده و ایمیل های Yahoo، gmail ، … که عمومی هستند قابل قبول نخواهند بود. مثال: info@yourdomain.ir ضمنا آدرس ایمیل سازمانی بایستی بر روی دامنه سایت اعلام شده ذکر گردد.

۴- اعلام سایت جهت خدماتی الزامی می باشد درخواست های بدون سایت مورد تایید نمی باشد.

5- سایت اعلام شده بایستی قسمت درباره ما داشته باشند که بر روی آن نام کامل شرکت مطابق با سامانه ILENC.IR ذکر شده باشد.

6- در تکمیل فـــــرم ها نام كامل شرکت مطابق با نامی که در سامــانه ilenc.ssaa.ir ثبت شده است درج گردد. به عنوان مثال: دانشگاه (نام واحد درج شود) مدارس بطور كلی (شهید….) و …. الزامیست.

۷- در تعهدنامه بخش مربوط به “موضوع محتوای پیامك خدماتی” حتما به طور كامل، واضح و دقیق توضیح داده شده و از درج “اطﻼع رسانی” و امثالهم خودداری نمایید.

۸- موضوع و محتوا و نمونه پیامک اعلام شده بایستی با فعالیت شرکت و محتوای سایت مرتبط باشد. لازم به ذکر است فقط یک سایت باید در فرم ذکر گردد.

۹- پس از اعلام موضوع و محتوا پیامکی ذکر یک نمونه پیامک در فرم خدماتی الزامی می باشد.

۱۰- در تعهدنامه قسمت مربوط به “جامعه هدف” بطور واضح و دقیق مشخص شده باشد. حتما به درخواست کاربــر ذکر شود. بعنوان مثال درصورتیكه جامعه هدف شما مشتریــــان یك ســــایت یا یك اپلیكیشن می باشند، حتما نام سایت و یا اپلیكیشن در این قسمت درج شود. مانند: به درخواست مشتریان شرکت……….، به درخواست کاربران سایت………….. (نام سایت مشخص باشد)

۱۱- مطلقا ارســـــال تبلیغات با شمـــــاره های خدماتی مورد قبول نمی باشد، حتی شماره هــــــای بانكی. مـــواردی از قبیل جشنواره خرید و فروش، تخفیف و آفر، تبریک و تسلیت، تبلیغ محصولات جدید و … تبلیغاتی محسوب می گردد و از خط خدماتی حتی به مشتریان آن شرکت مورد تایید نمی باشد.

۱۲- پس از خدماتی شدن خط بایستی لیست شماره های مشترکین در ابتدای هر ماه بروزرسانی شده و از طریق ماژول خدماتی بارگذاری شود.

۱۳- در خصوص صندوق های قرض الحسنه، شركت های بورس و… ارائه مجوز از بانك مركزی الزامیست.

مدارک لازم برای خدماتی کردن خط پیامک

توجه فرمایید ارائه تمامی موارد ذیل جهت خدماتی شدن خطوط الزامی می باشد:

۱. ارائه فرم خدماتی در سربرگ شركت یا سازمان با مهر و امضای مدیرعامل.

۲. ارائه تعهدنامه بر روی سربرگ با مهر شرکت و امضای مدیر عامل. (دانلود متن تعهدنامه)

۳. لیست شماره موبایل های مخاطبین که با دریافت پیامک خدماتی موافق بوده و رضایت خود را اعلام کرده اند، در فایل اکسل ذخیره و بارگذاری نمایید. (حداقل ۱۰۰ شماره همراه اول غیر تکراری)

۴. ارائه عكس از صفحه ” سامانه ملی اشخاص حقوقی كشور ” به آدرس http://ilenc.ssaa.ir

۵. ارائه کپی كارت ملي ، شناسنامه و گواهی امضای مديرعامل (برای سازمان دولتي ارائه معرفي نامه رسمی از سازمان مربوطه الزاميست و گواهی امضا نیاز نمی باشد .)

۶. ارائه سفته یا چک حقوقی به مبلغ ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال فقط برای شركت های خصوصی.

۷. ارائه تصویر روزنامه رسمی و یا اساس نامه

نکات قابل توجه در خدماتی کردن خطوط پیامکی

 • جهت خدماتی نمودن خطوط ۲۱ بایستی مالکیت خط در مخابرات به صورت حقوقی (به نام شرکت یا سازمان) ثبت شده باشد.
 • طبق اعلام اپراتور ۱۲ ارسال سفته برای سازمان های دولتی الزامی است.
 • فرم درخواست خدماتی برای اپراتور ۵۰۰۰۱ – ۵۰۰۰۲ – ۵۰۰۰۵ – ۲۰۰۰ باید بصورت تایپی تکمیل شود.
 • برای اپراتور ۵۰۰۰۲ و ۵۰۰۰۵ علاوه بر فرم درخواست، تعهدنامه مربوط به اپراتور نیز باید در سربرگ بصورت تایپی تکمیل گردد و در هنگام ارسال درخواست خط خدماتی در بخش سایر بارگذاری نمایید.
 • فرم درخواست خدماتی اپراتور ۲۰۰۰ در دو صفحه با فونت بزرگ تکمیل گردد.
 • پس از آماده کردن موارد فوق، نیاز است تا تصویر مدارك و بانك شماره را از طریق تیکت ارسال نمایید.
 • شایان ذکر است پس از بارگذاری تصویر مدارك ، در صورت مورد تایید بودن نیاز است تا نسبت به ارسال اصل مدارك تایید شده به آدرس شرکت اقدام نمایید.
 • پس از دریافت اصل مدارك، درخواست به اپراتور ارسال می گردد.
   
   

 

دانلود نمونه سفته درخواست خط خدماتی ۰۲۱

دانلود نمونه سفته درخواست خط خدماتی 1000

دانلود نمونه سفته درخواست خط خدماتی 2000

دانلود نمونه سفته درخواست خط خدماتی 3000

دانلود نمونه سفته درخواست خط خدماتی 5000

دانلود فرم
درخواست خط خدماتی ۰۲۱

دانلود فرم
درخواست خط خدماتی 1000

دانلود فرم
درخواست خط خدماتی 2000

دانلود فرم
درخواست خط خدماتی 3000

دانلود فرم
درخواست خط خدماتی 5000

کدام پنل اس ام اس متناسب با نیاز شما است؟

همین حالا مشاوره اختصاصی از ما دریافت کنید.

مشاوره اختصاصی